Simona Jelovšek: “Popraviti rezultatski vtis iz jesenskega dela!”
V nedeljo se na nogometne zelenice vrača tudi ekipa Cerkelj. Gorenjke bodo kot uvod v nogometno pomlad odigrale zgolj dobrih 20 minut oktobra prekinjene tekme z Mariborčankami.
Obračun devetega kroga je bil v Škofji Loki prekinjen zaradi nemogočih razmer za igro. Le-te so že v prvem polčasu močno ovirale eno in drugo zasedbo, se spominja Simona Jelovšek. “Dvoboj, ki smo ga v Škofji Loki igrale proti Mariboru in je bil prekinjen v 72. minuti, je bil zelo zahteven. Na tekmi smo garale, kolikor so razmere dopuščale. Žal se nam rezultatsko ni poklopilo, vendar verjamem v nas, da lahko v nedeljo preobrnemo rezultat in slavimo zmago. Res je tudi, da 20 minut ni 90 minut, ampak kot smo lahko videli na četrtkovem srečanju v Radomljah, se da tekmo obrniti na glavo v zgolj razmaku dveh minut. Lahko le ponovim rek, da je žoga okrogla, ostalo pa bomo videli v nedeljo na igrišču v Velesovem,” je uvodoma dejala branilka Cerkelj.
Ekipa v oranžnem je jeseni dokončala devet preizkušenj. Po zaslugi dveh zmag na tekmah z Ajdovščino je osvojila šest točk, kar zadostuje za šesto mesto lestvice. Gorenjke želijo v drugem delu prvenstva popraviti rezultatsko sliko: “V nadaljevanju sezone želimo popraviti rezultatski vtis iz jesenskega dela. Upamo, da se bo naše garanje v prehodnem obdobju obrestovalo. Vsa dekleta bomo na tekmah, ki nas še čakajo, dale svoj maksimum in s tem upam, da se bodo stvari odvijale kar se bo dalo najboljše. Predvsem pa si želimo uživati v nogometni igri in pozitivno presenetiti vse, ki nas spremljajo in držijo pesti za naš klub.”
Po Mariboru s Krimom in Pomurjem
Četo Primoža Štrajharja v zaključku druge tretjine prvenstva čakata dva zahtevna nasprotnika. Cerkljanke se bodo merile s Krimom in Pomurjem. Kaj pričakovati od teh dveh preizkušenj? “Tekmi, ki nas čakata v zaključku druge tretjine, bosta zelo zahtevni. Krim z Urško Žganec na čelu bo za nas velika neznanka. Vemo, da je Krim pozimi zapustil David Fekonja, zdi pa se mi, da so z njim v klubu izgubili osebo, ki je ženske selekcije postavila na noge. Za ekipo Pomurja, ki pa je novembra in decembra nabirala mednarodne izkušnje, pa vemo, da so za nas težek nasprotnik. Kot sem že omenila, se bomo Cerkljanke maksimalno potrudile na vseh prihajajočih tekmah. Želimo si tekem in novih izkušenj, prav tako pa tudi zmag, ki so vedno dobrodošle po težkem garanju na igrišču,” pravi Dolenjka v gorenjski zasedbi.
Ni skrivnost, da so se nogometašice Cerkelj šele pred kratkim vrnile na zelenice. Kako je to vplivalo na formo? “Res je, na naravno travo in veliko nogometno igrišče smo se vrnile ob koncu februarja, vendar nas to ni omejevalo. Treningi so potekali nemoteno. Kot je dejal trener Primož Štrajhar, smo tudi v preteklih letih ponavadi vsaj do sredine februarja, ali še dlje, trenirale v telovadnici, a nas to ni nikoli ustavilo. Razmere zaradi koronavirusa so nam zagodle, vendar je bilo verjetno enako tudi pri ostalih klubih. Tudi v naravi oziroma na prilagojenem terenu, kot sta asfalt in gozd, se da narediti veliko. To je na predavanjih na Fakulteti za šport ponavljal tudi naš profesor nogometa,” poudarja študentka Fakultete za šport.
Pred mlajšimi svetla prihodnost
Ekipa z izjemo odhoda Lucije Kos, ki bo vnovič oblekla dres Pomurja, ni doživela sprememb. Triindvajsetletnica verjame, da bosta uigranost in dobra fizična pripravljenost spomladi orožje Gorenjk: “Na večini treningov je bil poudarek na kondicijski pripravljenosti. To je v tem času značilno za vse klube. Na igrišču pa bomo videli, kako kakovostno so bili opravljeni ti treningi. Lahko pa dodam, da se je ekipa Cerkelj v vseh letih spomladi na igrišča vračala močnejša.”
Gorenjke so se pred dnevi znova odpravile v Medulin, kjer so s člansko ekipo vadila tudi mlajša dekleta. Simono, ki vodi selekciji do 15 in 17 let, smo povprašali tudi o tem, kaj lahko mlada dekleta ponudijo članski zasedbi? “V Medulinu so bile z nami tudi dekleta letnika 2004 in 2005, ki so oziroma bodo letos dopolnila 16 let. Ta dekleta so za naš klub ključnega pomena, kar pomeni, da jih nujno potrebujemo v članski ekipi. Morda malo prehitevam ali pa ne, a sem se lahko na pripravah prepričala, da so mlada dekleta konkurenčna in enakovredna večini igralkam članske ekipe. Manjkajo jim zgolj fizika, več treningov s člansko ekipo in izkušnje s tekem SŽNL. Kot je verjetno tudi v ostalih klubih, sva s trenerjem članske ekipe v stiku glede mlajših deklet, zato verjamem, da bodo nekatere dobile minute že na spomladanskih tekmah SŽNL,” o svojih varovankah pravi Jelovškova.
Trenerska vloga daje dodatne izkušnje
“V klubu delam s selekcijama U15 in U17, kar mi je v veliko veselje in motivacijo, ki mi jo dajejo dekleta. Kot študentka Fakultete za šport se usmerjam v šport, za katerega ‘živim’ že več kot deset let. Hvaležna sem, da mi je Primož Štrajhar omogočil delo na trenerskem mestu, vesela pa sem, da sem v poučevanje dobila prav ta dekleta. Punce so delavne, zagnane in željne novega nogometnega znanja, zato mi je v čast, da sem njihova trenerka. Občasno so dnevi res zahtevni in naporni, vendar vem, da bodo ta dekleta, ki zdaj prihajajo v ospredje, enkrat ključnega pomena za klub,” se trenerske vloge še dotakne nekdanja igralka Krke in Rudarja.
S 120 nastopi na tekmah SŽNL spada med izkušenejše igralke gorenjskega kluba. Dres Cerkelj nosi četrto sezono, po selitvi na Gorenjsko pa je izpustila zgolj eno tekmo. S kakšnimi osebnimi pričakovanji zre v v nadaljevanje sezone? “O svojih osebnih pričakovanjih ne razmišljam veliko, prednost dajem trenerstvu. S tem sem postala še bolj zrela v nogometni igri. Res pa je, da si kot igralka želim igrati nogomet v čim bolj sproščenem okolju in brez velikega pritiska. Morda me malce vleče tudi v tujino, vendar se mi vseeno zdi, da je slovenska liga zame dovolj velik zalogaj,” je zaključila hitronoga branilka.
Preostanek oktobra prekinjenega dvoboja se bo v Velesovem v nedeljo pričel ob 11. uri. O končnem razpletu srečanja boste lahko brali tudi na zenskaliga.si.