Katja Turk: “Nadgraditi postavljene temelje!”
Krimovke so s pričetkom zimskih priprav odprle novo poglavje v zgodovini kluba. David Fekonja po skoraj desetletju skupne zgodbe ni več trener članske ekipe, na čelu katere sta ga zamenjali Urška Žganec in Lucija Grad.
Urška Žganec je ob vstopu v novo vlogo prosila še za nekaj medijske potrpežljivosti, zato smo za besedo poprosili Katjo Turk. Kapetanka modrih spada med Krimovke, ki so dobesedno odrasle pod taktirko Fekonje. Zdaj že bivši strateg Krima je bil edini trener v nogometni karieri nekdanje rokometašice.
“David je bil moj edini nogometni trener do sedaj. Ko sem izvedela za njegov odhod, mi je bilo zelo težko, saj smo bili zelo dolgo skupaj. V tem času smo spisali neverjetno zgodbo. Naučil nas je ogromno stvari, tako nogometnih kot tudi življenjskih. Imel je veliko znanja in močno vero v nas, hkrati pa tudi ogromno potrpežljivosti, ki je zagotovo potrebuješ veliko v družbi ‘bab’. Cenim(o) vse, kar je naredil za nas in si želimo delati v tej smeri še naprej. V vsaki igralki je pustil velik pečat, ki ga ne bo moč izbrisati in nam bo za vedno ostal v lepem spominu,” je za Žensko ligo uvodoma dejala Ribničanka.
Čeprav je Fekonja v Krimu pustil globok pečat, Turkova verjame v uspešno nadaljevanje zgodbe. Ob tem je trenerjev odhod poskrbel tudi za dodatno motivacijo: “Prihodnost ekipe se mi zdi zelo obetavna. Dekleta ostajamo ista, strokovni štab pa smo še malce razširili. Jasno pa je, da je v nas še več motivacije in zagona, da pokažemo vse, kar nas je David naučil v osmih letih. Vse skupaj želimo še nadgraditi s pomočjo Urške Žganec in Lucije Grad. Obe zelo dobro poznata ekipo, tako da lahko delamo naprej v isti smeri kot do sedaj.”
Pomembno, da v ospredje prihajajo tudi trenerke
Po letu in pol, ko se je s klopi Pomurja poslovila Nuša Ladinek, bomo v SŽNL znova spremljali žensko trenerko. Urška Žganec in Lucija Grad se bosta prvič preizkusili v vlogi trenerk članske ekipe. Kaj ta mejnik pomeni za razvoj ženskega nogometa v Sloveniji? “To se mi zdi zelo pomembno. Dobro je, da v ospredje prihajajo tudi ženske trenerke. Obe sta bili tudi (uspešni) igralki in dobro poznata ta ‘teren’, zato menim, da lahko tudi kot trenerki ogromno doprineseta tako Krimu kot tudi slovenskemu ženskemu nogometu nasploh,” pravi Katja.
V prestolnici so priprave uradno pričeli v začetku tega tedna, so pa Ljubljančanke trenirale že prej. “O novostih je še prezgodaj govoriti. Povsem logično je, da bomo z novo trenersko ekipo spoznale drugačen, morda tudi nov način dela. Menim pa, da bo bolj kot o novostih govora o nadgradnji postavljenih temeljev, na katerih smo delali toliko časa,” odgovarja vselej nasmejana krilna napadalka.
Krim je jesenski del SŽNL sklenil na tretjem mestu lestvice, Ljubljančanke so na devetih tekmah zbrale 16 točk. “Želje ostajajo enake kot v prvem delu sezone. Z ekipo želimo prikazati dober nogomet, zbrati čim več točk ter konkurirati tudi ekipama, ki sta nad nami. Osebno si želim, da v nadaljevanju sezone ne bib ilo poškodb in bi lahko čim bolj pomagala ekipi,” je zaključila dvaindvajsetletnica.
Študentka Zdravstvene fakultete Ljubljana se je v uvodu sezone soočala s poškodbo, zato je v jesenskem delu prvenstva odigrala šest tekem. Na svojem računu ima tri zadetke, doslej jih je v SŽNL dosegla dvajset.